Малик Монк отбеляза 39, за да изведе Кингс пред Тимбъруулвс в продълженията
AP News | 2024-03-02 | 06:16:05

МИНЕАПОЛИС (AP) — Малик Монк вкара 35 от своите 39 точки след полувремето и Сакраменто Кингс победиха Минесота Тимбъруулвс със 124-120 в продълженията в петък вечер.

Антъни Едуардс, водещият реализатор на Минесота, отбеляза 11 точки през първото полувреме, но не игра след полувремето поради лични причини, според служители на отбора.

Минесота водеше със 120-117 по средата продълженията преди Монк да удари една след друга тройки. Вълците имаха шанс да изравнят след 17,5 секунди преди края на играта, но Наз Рийд пропусна корнер 3 и Трей Лайлс нанесе наказателно попадение, за да спечели победата.

Дамонтас Сабонис от Сакраменто имаше 21 точки, 15 борби и осем асистенции, преди да отпадне в продълженията.

Кийгън Мъри вкара 17 точки, Дейвион Мичъл имаше 16, а Харисън Барнс имаше 14 за Кингс, които липсваха на водещия реализатор Де’Аарън Фокс, който пропусна втория си пореден мач с контузия на лявото коляно.

Джейдън Макданиелс поведе Тимбърулвс с 26 точки. Карл-Антъни Таунс отбеляза 19 точки, Рийд имаше 18 точки, а Руди Гобер имаше 16 точки и 16 борби.

Монк вкара 11 от последните 13 точки на Сакраменто през третата четвърт, за да увеличи преднината от една точка в предимство от 91–82.

Вълците откриха четвъртата серия от 14-4 за преднина от 96-95 след тройка на Макданиелс. Но Монк отговори с пробивно полагане и забивка, за да върне Кингс на върха.

Гобер отбеляза едно от двете наказателни удара с 40,1 секунди игра, за да изравни резултата при 115-115 и го изпрати в продължения.

Във втория пореден мач Вълците си изровиха дупка рано. Две нощи след като изоставаше от Мемфис с 14-0, Минесота започна 1 за 4 с три оборота при първите си седем притежания. Междувременно Кралете удариха четири от първите си шест опита за 3 точки и стигнаха до преднина от 18-4.

Сабонис вкара 12 точки и взе осем борби през първата четвърт, докато Кралете водеха с толкова 14. Но Монте Морис и Никейл Александър-Уокър вкараха последователни тройки в последната минута, за да намалят преднината на Кингс до 30-22 в края на четвъртината.

Едуардс вкара 2 за 11 през първото полувреме , но той отиде 6 за 6 от линията, докато Вълците отвърнаха. Барнс удари 3 при сирената, за да изпрати Кралете на полувремето с преднина от 60-59.

Кралете: Домакин на Булс в понеделник вечер.

Тимбъруулвс: Домакин на Клипърс в неделя.